Enter your keyword

ankara evden eve nakliyat kamyonları

Hastane Taşıma

Hastane Taşıma

Taşıma sektöründe öncü olan firmamız, birçok taşıma teknikleri ile müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmet sunuyor. Taşımacılıkta birçok farklı taşıma metotlarının olmasından dolayı her metot için farklı yöntemler geliştirerek hizmet sunuyoruz. Taşıma çeşitlerinden birisi olan hastane taşıma, oldukça büyük bir önem arz eden taşıma türüdür. Hastanenin taşınmasını önemli kılan en büyük etken, hastane teçhizatlarının titiz ve düzenli bir şekilde taşınmasının sağlanmasıdır. Firmamız bu konuda azami titizlik göstererek, hastaneye ait olan teçhizatların herhangi bir arızaya ve hasara mahal vermeden taşıma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Hastane Taşımacılığının Özellikleri

Hastane taşıma işlemlerimiz başlamadan önce, hastane teçhizatlarının taşınacağı yeni hastanenin tam olarak taşınma işlemine uygun ve hazır olduğundan emin oluyoruz. Yeni hastaneye taşınacak olan teçhizatların yerlerinin belirlenmesi ve bu belirleme işlemlerinin kroki şeklinde tarafımıza verilerek, hangi teçhizatın nereye taşınacağı konusunda acemilikler yaşanmasını engelliyoruz. Bu durum aynı zamanda taşımacılığın daha seri ve daha güvenli olmasını sağlıyor. Ayrıca, eşyaların sıklıkla yer değiştirerek bozulmalarının önüne geçiliyor. Teçhizatların taşınmasının sağlanması ile birlikte, teçhizatların yeni hastanenin bilgili birimlerine bağlantısının yapılabilmesi için teçhizatlara ait teknik servise hazır hale getirilerek yerleştiriliyor.

Hastane Teçhizatlarının Taşınmasında Dikkat Edilen Özellikler

Hastane teçhizatlarının taşınması işleminde, teçhizatların korunmaları için ambalajlama sistemleri uygulanıyor. Aynı zamanda taşıma ve yükleme işlemi için ağır olan bu teçhizatların taşıma aracına yüklenebilmesi için forkliftlerden yararlanıyoruz. Bu, teçhizatların zarar görmemesi ve ağır olan bu teçhizatların daha kolay ve seri bir şekilde taşınmasına olanak sağlıyor. Aynı şekilde teçhizatların yeni hastaneye yerleştirilmeleri anında forkliftlerden yararlanılıyor. Hastaneler, genellikle çok katlı olmasından dolayı, ağır olan teçhizatların üst katlara taşınması ya da üst katlardan aşağı indirilmesi dış mekan asansörler sayesinde yerine getiriliyor. Bu durum hem taşıma kolaylığını sağlıyor hem de teçhizatların zarar görmesini engelliyor.

Hastane Taşıma İşlemlerinde Kullanılan Araçlar

Hastane taşıma işlemlerinde, taşınacak olan teçhizatların sayıca fazla ve ağırlık olarak ağır olmasından dolayı, büyük ve geniş tırlar kullanılıyor. Tırlara yükleme ve tırlardan indirme gibi işlemlerde yine forkliftlerden yardım alınıyor. Firmamız, diğer taşıma işlemlerinde olduğu gibi hastane taşıma işlemlerinde de teçhizatların sigortalanmasını sağlayarak, oluşabilecek hasarların sigorta tarafından karşılanmasına imkân veriyor. Bu durum, hastanenin zararlı çıkmasını ve büyük masraflar yapılmasını engelliyor. Hastane taşıma işlemlerinde kullanılan araçların konforlu olması, sallantı ve sarsıntılara karşı duyarlı olması nedeni ile taşıma esnasında oluşabilecek sıkıntıların önüne geçiyor.

Hastane Taşıma İşleminin Süresi

Hastane taşıma işleminin süresi, hastanenin büyüklüğüne ve hastane içerisindeki teçhizatların sayı ve ağırlıklarına göre değişiyor. Aynı zamanda her iki hastane arasındaki mesafe de taşıma süresini yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle hastane yönetiminin taşıma işleminin yapılacağı tarihi bildirmesi ile birlikte, fazla vakit harcamadan taşıma işlemi başlıyor. Tam donanımlı hastanelerin taşınması süresi 1 haftayı bulabiliyor. Bu süre hastanelerin büyüklüklerine göre değişiklik gösteriyor. Hastanelere ait teçhizatlar, önem sırasına göre öncelik verilerek taşınıyor. Acil servis ve ameliyathane gibi önemli birimlerin teçhizatları yeni taşınılacak hastaneye diğer teçhizatlardan önde taşınarak, bağlantılarının yapılması sağlanıyor. Tüm detayları düşündüğümüz kaliteli hizmetimiz ile müşteri memnuniyetini esas alıyoruz.

 

Tıkla Ara