Enter your keyword

ankara evden eve nakliyat kamyonları

Şehirler Arası Ofis Taşımacılığı

ŞEHİRLER ARASI OFİS TAŞIMACILIĞI

Ofis taşıtmak pek çok zaman ev taşıtmaktan çok daha zordur. Ne de olsa ofis taşınırken hassas eşya sayısı çok daha fazla olacaktır. Ancak bu ofis şehirler arası bir yere taşınacak ise yapılması gerekenler çok daha fazladır. Şu halde muhakkak alanında uzman ve deneyimli kimseler ile çalışılması lazımdır. Öte yandan kurumsal bir firma ile işbirliği yapılması da gerekli olan diğer hususlar arasındadır.

Sigortalı Taşımacılık

Şehirler arası ofis taşımacılığı için ilk olarak dikkat edilmesi icap eden husus, bu taşımacılığın sigortalı yapılıp yapılmadığıdır. Zira sigortasız taşımacılık meslek etiğine sığmadığı gibi eşya sahibinin eşyalarına az ya da çok bir zarar gelmesi durumunda kime karşı ne iddia edebileceği konusunda da şüphe uyandırır. Halbuki sigortalı taşımacılık gerçekleştirilecek olur ise bu durumda eşya sahibinin de firma yetkililerinin de içleri rahat olacaktır. Ne de olsa eşyalara gelecek en ufak bir zarar dahi kural olarak sigorta tarafından karşılanacaktır. Sigortalı taşımacılığın önemli olmasının bir nedeni ise eşya sahiplerinin elinde maddi bir kanıt olmasıdır. Bu sayede öne sürülecek bir iddia mevcut olacağı gibi herhangi bir uyuşmazlık halinde de hukuki yollara başvurmak mümkün olabilecektir. Aynı zamanda eşyaların yolda meydana gelecek kaza ve benzeri durumlara karşı da korunması yine sigorta sayesinde olacaktır. Ancak sigortalı taşımacılık belirli bir mali külfeti de beraberinde getirir. Ne de olsa sadece firmaya ödenen tutar ile sınırlı kalınmayacak ve belirli bir meblağın sigorta bedeli olarak da ödenmesi icap edecektir. Ancak bu ek bedelin kendisini pek çok yönden amorti edeceği de muhakkaktır.

Ambalajlı Taşımacılık Yapılıyor mu?

Şehirler arası ofis taşımacılığı hakkında dikkat edilmesi icap eden bir diğer husus ise taşımacılığın ambalajlı yapılıp yapılmadığıdır. Şayet ilgili firma ambalajlı taşımacılık yapmıyor ise eşyalara zarar gelmesi an meselesidir. Bilhassa icra edilen hizmet şehirler arası ofis taşımacılığı olduğundan dolayı ambalajlamaya gösterilmesi gereken özen çok daha fazla olacaktır. Bundan dolayı ambalajlamanın her daim özenli ve profesyonel bir şekilde yapılması icap edecektir. Bu sayede her türlü görünmez kazaya karşı eşyaların başında olumsuz bir durum gelmesi de engellenmiş olacaktır.

Firmanın Kurumsal Yapısı ve Elemanların Sahip Oldukları Nitelikler

Ofis taşımacılığında özen gösterilmesi gereken bir diğer nokta ise firmanın kurumsal bir firma olup olmadığı ve taşımacılık hizmetini sunan firma elemanlarının kadrolu mu yoksa gündelik çalışanlar mı olduğudur. Kadrolu çalışanlardan yana tercih kullanan ofis sahipleri her daim güvende hissedecektir. Ne de olsa herhangi bir beklenmedik olay karşısında araştırılabilirlik ve hesap sorulabilirlik kadrolu personelin mevcut olduğu taşımacılık şirketlerinde çok daha kolay olacaktır. Ancak bu durum elbette firmanın kurumsal bir firma olması, dolayısıyla personel haklarına önem vermesi ile mümkün olabilecektir. Bir diğer nokta ise kadrolu personellerin işlerini çok daha özverili ve özenli yapacak olmasıdır.

Ekspertiz Hizmeti Mutlaka Alınmalı

Taşımacılık hizmetinde muhakkak ekspertiz de yapılmalıdır. Bu sayede bir hizmete hak ettiğinden fazlasının ödenmesi de önlenebilir. Aynı zamanda ofislerini taşıtacak olan kimselerin ekspertiz hizmeti sayesinde net bir fiyat teklifi alması ve bu fiyat tekliflerini değerlendirebilmesi de mümkün hale gelecektir.

Tıkla Ara