Enter your keyword

Yeni Eve Taşınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni Eve Taşınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir eve taşınmak. Dile kolay gelir. Aslında yeni bir eve taşınmak, hayatta yeni bir sayfa açmak demektir. Yeni bir eve taşınmak her ne kadar heyecanlı olsa da bir zaman sonra bu heyecanın yerini taşınma telaşı alacaktır. Çoğu zaman taşınırken nereden başlanılacağı bilinmez. Taşınma sürecini en kolay şekilde halletmeniz ve bir an önce hayalinizdeki eve ulaşmanız için bu yazıyı derledik.

Yeni Evinizin Tamirat ve Tadilatlarını Taşınmadan Önce Bitirin

Yeni evinize taşındığınızda herşeyin hayalinizdeki gibi hazır ve düzenli olması için tadilatlarınızı önceden büyük ölçüde tamamlamanız gerekir. Siz evin içinde yaşamazken ustaların girip çıkması ve eşyasız alanda çalışması hem temizliği sağlayacaktır hem de ustalar için daha kolay bir çalışma ortamı oluşturacaktır.

 

Liste Hazırlayın

Ev taşıma sürecine liste hazırlayarak başlamak çok doğru bir karar olacaktır. Taşınılacak olan evin boyutları da göz önünde bulundurularak, mevcut olan eşyalarınızdan hangilerinin yeni eve götürüleceğini, hangilerinin modifiye edileceğini ve nelerin yenisine ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Yeni evinize götürülmeyecek eşyaları da satmak, atmak ya da bağışlamak istedikleriniz olarak kategorize etmeniz de istenmeyen eşyalardan kurtulmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Nakliyat Şirketlerini Araştırın

Taşınmanın en önemli faktörlerinden biri de nakliyat firmalarıdır. Evinizi taşıyacak dürüst ve güvenilir bir nakliyat firmasına çok ihtiyacınız olacağı gibi firma araştırmanızı da daha özenli ve detaylı bir şekilde yapmalısınız. Taşnmanın gününü belirledikten ve listenizi hazırladıktan hemen sonra taşınma gününüzü belirlemeniz gerekir. nakliyat şirketi belirlenirken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır.

  • Paketleme
  • Planlı Taşıma
  • Sözleşme
  • Doğru Firma Seçimi
  • Tecrübeli Ekip
  • Nakliye Sigortası

Paketleme

Taşınmanın belki de en zor ve zahmetli kısmı paketlemedir. paketleme işleminizin belirli bir düzenle ilerlemesi, işinizi büyük ölçüde hafifletecektir. Atılması veya verilmesi gereken eşyalardan kurtulduktan sonra paketlemeye başlayabilirsiniz. Nakliyat firmalarında bu hizmet bulunsa da masraftan kaçmak için bu işlemi kendiniz yapabilirsiniz. Paketleme sırasında kolileri etiketleyerek isim verip paketlemeyi oda oda yapmanız nakliyecilerin eşyalarınızı yerleştirmesine kolaylık sağlayacaktır.

 

Blogumuzda belirttiğimiz adımları teker teker  uyguladığınız takdirde, taşınma işleminizde omzunuzdaki yükün hafiflediğini görebilirsiniz. Arıcıoğlu Nakliyat mutlu taşınmalar diler…