Enter your keyword

ankara evden eve nakliyat kamyonları

PİYANO TAŞIMACILIĞI

Bakımı ve temizliği yapılırken büyük bir özen ve titizlik gereken piyanolar genellikle ahşap, metal ve çuha olmak üzere üç ayrı materyal kullanılarak üretilir. Piyanolar yapıları itibari ile bulundukları ortamdan fazlasıyla etkilenirler. Güneş, nem, sıcaklık-soğukluk, ani ısı değişimleri ve hatta hava akımları bile piyanoyu ve sesini etkileyecek etkenler arasındadır.

Uzmanlık

Bakımı, temizliği ve kullanılması bu kadar özen gerektiren bir enstrüman olan piyanonun bir yerden bir yere taşınması büyük titizlik ve dikkat gerektirir. İster aynı oda içinde olsun, ister aynı ev içinde ya da evden eve ve ya şehirden şehre olsun piyano taşımacılığı büyük özen gerektiren işlerdendir. Piyanonun nakliye işlemi başlamadan önce mutlaka keşif yapılmalı ve belirli bir plan dahilinde işlem gerçekleştirilmelidir.

Nakliye

Piyanolar taşınırken ya da başka bir yere nakliyesi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, akort sistemine zarar vermemektedir. Aynı oda içinde ya da ev içerisinde yapılacak küçük taşımalar tekerlekler ile sorunsuz halledilecekken, daha uzun mesafeler ve çeşitli engeller ile karşılaşılarak piyano taşımacılığı yapmak uzman ve profesyonel bir kadro gerektirir.

Tam bir kuyruklu piyano yaklaşık 500 kişilik bir konser salonunda mikrofonsuz bir şekilde resital verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımda piyanonun iç yapısı ve akustiği çok büyük önem taşır. Bu akustik ise armoni yani ses tablası ile sağlanır. Taşıma ya da nakliye sırasında (çok özel ağaçlardan imal edilen) bu ses tablasına zarar vermemek gerekir.

130 ile 650 kg arasında değişen ağırlıklara sahip olan bu enstrüman taşınırken, ağırlığı, hassas yapısı ve de iç mekanizması ile piyano taşımacılığı alanında referans sahibi olan nakliye firmaları tarafından taşınmalıdır.

Sabırlı ve Titiz Bir Çalışma

Piyanolar taşınırken mutlaka sağlam malzemeler ile sarılmalı ve dış yapısının zarar görmesi engellenmelidir. Duvar piyanoları (konsol piyanolar) ve kuyruklu piyanolar taşınırken, kalın bir battaniye üzerine kaplanacak olan streç film ile sarılarak dış yüzeyinin zarar görmesi engellenebilir. Daha sonra bir palet ya da tekerlekli taşıyıcıya yerleştirilebilir. Kuyruklu piyanolar ise ayakları söküldükten sonra dik bir şekilde taşınması gerekir. Duvar piyanolarına göre çok daha hassas olan ve alacağı bir darbe ya da düşme sonucu rezonans bozukluğu yaşanacak olan kuyruklu piyanolar taşınırken çok daha sabırlı ve titiz bir çalışma gerekir.

Piyano taşımacılığı yapılırken -özellikle de kuyruklu piyano- en az 5 kişilik bir ekip gerekir. Nakliyeyi yapacak olan araç piyano için yeterli genişliğe sahip olmalı ve en az sarsıntı ile taşıma imkanı sunmalıdır.

Kalite

Bu kurallar çerçevesinde verdiğimiz piyano taşıma hizmeti kaliteli, sorunsuz ve piyanonun ömrünü uzatacak biçimde olacaktır. Alanında uzman, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile piyano nakliye işlemleriniz sorunsuz bir şekilde gerç